توسط Milad

برنامه نویسی وردپرس

اول از همه لازم است که بدانید client side و server side چه هستند! مختصر و مفید باید گفت ظاهر و شمایل یک سایت و رنگ و لعاب آن را UI و کاربردپذیری آن را UX می گویند هرچند که معانی آن به ترتیب رابط کاربری و تجربه کاربریست. آنچه که این دو مفهوم را … ادامه ی مطلب "برنامه نویسی وردپرس"
توسط Milad

چگونه برای منو های سایت آیکون بگذاریم

یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای وب در حال حاضر فونت آیکون ها هستند که میتوان از fontawesome به عنوان مشهورترین آنها نام برد. اگر با فونت اوسام اشنایی ندارید و نمیدانید چه هستند، همینقدر توضیح که از اسم آنها بر می آید کفایت میکند که آنها مجموعه ای از ایکون های جور واجور برای استفاده … ادامه ی مطلب "چگونه برای منو های سایت آیکون بگذاریم"
توسط Milad

سرویس جدید : rtl ساز!

با سلام امروز قصد داریم یک سرویس بسیار کاربردی از مجموعه ی مرجع وردپرس فارسی رو تقدیمتون کنیم. در این سرویس شما به راحتی میتونید تموم css های قالب وردپرس خودتون که خارجیه و RTL نیست رو به راحتی متناسب با محتوای فارسی و راست به چپ کنید! راست چین کردن همیشه یکی از دغدغه … ادامه ی مطلب "سرویس جدید : rtl ساز!"
توسط Milad

پیش نیاز های طراحی پوسته

برای هر پوسته شما باید الزاما فایلهای زیر را در پوشه ی پوسته ی خود داشته باشید : index.php style.php screenshot.png سایر فایلهای شما در درجه ی اولویت دوم قرار دارند اما معمولا هر پوسته ی استاندارد شامل یک یا چند عدد از فایلهای زیر نیز است: header.php footer.php sidebar.php search.php functions.php ۴۰۴٫php archive.php   … ادامه ی مطلب "پیش نیاز های طراحی پوسته"
توسط Milad

ساخت وردپرس شبکه یا مولتی سایت

آیا تا کنون به فکر ساختن یک شبکه ی متشکل از سایت ها مانند سرویس های وبلاگدهی به وسیله ی سیستم وردپرس افتاده اید؟ به طور مثلا اگر سایت وردپرس اصلی ما wpmeg.com باشد، با فعال بودن قابلیت WILDCARD در هاست شما شما می توانید بی نهایت زیردامنه(سابدومین) متصل به سایت اصلی با یک سیستم … ادامه ی مطلب "ساخت وردپرس شبکه یا مولتی سایت"
توسط Milad

رفع خطای لود css در افزونه wp jalali

افزونه ی تقویم فارسی یا wp jalali مشهور ترین فارسی ساز رسمی تاریخ وردپرس است. با بروز رسانی به نسخه های جدید وردپرس ممکن است با ارور زیر مواجه شوید. Failed to load content css: wp-content/plugins/wp-jalali/assets/css/wysiwyg-rtl.css مرجع وردپرس فارسی در نسخه ی ارائه شده این ارور را بر طرف کرده است. آموزش رفع این ارور … ادامه ی مطلب "رفع خطای لود css در افزونه wp jalali"
توسط Milad

ایجاد کپچا در افزونه ها و قالب ها با افزونه Really Simple CAPTCHA

ابتدا لازم است تا این افزونه را از طریق لینک زیر نصب و یا دانلود نمایید. پس از نصب و فعال سازی افزونه بصورت خلاصه لازم است تا موارد زیر را بخاطر داشته باشید! ۱- ایجاد شی جدید از کلاس کپچا ۲- کاستومایز و سفارشی سازی تصویر کپچا ۳- ایجاد واژه ی تصادفی ۴- چک … ادامه ی مطلب "ایجاد کپچا در افزونه ها و قالب ها با افزونه Really Simple CAPTCHA"
توسط Milad

چگونه بفهمیم یک سایت با وردپرس ساخته شده است

مهمترین مسئله شناخته پوشه های وردپرس و فایل های اصلی ان است. در قدم اول بهتر است با ساختار وردپرس آشنا شویم. وردپرس دارای ۳ پوشه ی اصلی با نام های wp-adminn و wp-content و wp-includes است. wp-admin : تمامی فایلهای مربوط به هر آنچه در پیشخوان مدیریت وبسایتتان میبینید! دسترسی به آن توسط کاربر … ادامه ی مطلب "چگونه بفهمیم یک سایت با وردپرس ساخته شده است"
توسط Milad

آموزش کار با API مخزن فارسی وردپرس

نصب کردن بدون دردسر انواع قالب و افزونه به راحت ترین شکل ممکن، نیازمند فراهم شدن بستری است که مرجع فارسی وردپرس به جهت راحتی هرچه تمامتر کاربران همت به عملی ساختن آن کرده است. تمامی فایل های منتشر شده در وبسایت مرجع فارسی وردپرس را میتوانید با نصب افزونه ی مخزن فارسی وردپرس با طی … ادامه ی مطلب "آموزش کار با API مخزن فارسی وردپرس"
توسط Milad

آموزش ترجمه ی افزونه های وردپرس

افزونه های وردپرسی عمدتا داارای یک پوشه با رد پایی از نام language مثل langs, lng , …  دارند. رشته های مورد ترجمه و متونی که باید ترجمه شوند بصورت مشخص شده معمولا در یک فایل با فرمت .po و یا در نسخه های جدیدتر مانند .pot قرار دارند. ویدیوی آموزشی زیر به شما کمک … ادامه ی مطلب "آموزش ترجمه ی افزونه های وردپرس"