توسط Milad

ساخت وردپرس شبکه یا مولتی سایت

آیا تا کنون به فکر ساختن یک شبکه ی متشکل از سایت ها مانند سرویس های وبلاگدهی به وسیله ی سیستم وردپرس افتاده اید؟ به طور مثلا اگر سایت وردپرس اصلی ما wpmeg.com باشد، با فعال بودن قابلیت WILDCARD در هاست شما شما می توانید بی نهایت زیردامنه(سابدومین) متصل به سایت اصلی با یک سیستم … ادامه ی مطلب "ساخت وردپرس شبکه یا مولتی سایت"
توسط Milad

رفع خطای لود css در افزونه wp jalali

افزونه ی تقویم فارسی یا wp jalali مشهور ترین فارسی ساز رسمی تاریخ وردپرس است. با بروز رسانی به نسخه های جدید وردپرس ممکن است با ارور زیر مواجه شوید. Failed to load content css: wp-content/plugins/wp-jalali/assets/css/wysiwyg-rtl.css مرجع وردپرس فارسی در نسخه ی ارائه شده این ارور را بر طرف کرده است. آموزش رفع این ارور … ادامه ی مطلب "رفع خطای لود css در افزونه wp jalali"
توسط Milad

ایجاد کپچا در افزونه ها و قالب ها با افزونه Really Simple CAPTCHA

ابتدا لازم است تا این افزونه را از طریق لینک زیر نصب و یا دانلود نمایید. پس از نصب و فعال سازی افزونه بصورت خلاصه لازم است تا موارد زیر را بخاطر داشته باشید! ۱- ایجاد شی جدید از کلاس کپچا ۲- کاستومایز و سفارشی سازی تصویر کپچا ۳- ایجاد واژه ی تصادفی ۴- چک … ادامه ی مطلب "ایجاد کپچا در افزونه ها و قالب ها با افزونه Really Simple CAPTCHA"
توسط Milad

چگونه بفهمیم یک سایت با وردپرس ساخته شده است

مهمترین مسئله شناخته پوشه های وردپرس و فایل های اصلی ان است. در قدم اول بهتر است با ساختار وردپرس آشنا شویم. وردپرس دارای ۳ پوشه ی اصلی با نام های wp-adminn و wp-content و wp-includes است. wp-admin : تمامی فایلهای مربوط به هر آنچه در پیشخوان مدیریت وبسایتتان میبینید! دسترسی به آن توسط کاربر … ادامه ی مطلب "چگونه بفهمیم یک سایت با وردپرس ساخته شده است"
توسط Milad

آموزش کار با API مخزن فارسی وردپرس

نصب کردن بدون دردسر انواع قالب و افزونه به راحت ترین شکل ممکن، نیازمند فراهم شدن بستری است که مرجع فارسی وردپرس به جهت راحتی هرچه تمامتر کاربران همت به عملی ساختن آن کرده است. تمامی فایل های منتشر شده در وبسایت مرجع فارسی وردپرس را میتوانید با نصب افزونه ی مخزن فارسی وردپرس با طی … ادامه ی مطلب "آموزش کار با API مخزن فارسی وردپرس"
توسط Milad

آموزش ترجمه ی افزونه های وردپرس

افزونه های وردپرسی عمدتا داارای یک پوشه با رد پایی از نام language مثل langs, lng , …  دارند. رشته های مورد ترجمه و متونی که باید ترجمه شوند بصورت مشخص شده معمولا در یک فایل با فرمت .po و یا در نسخه های جدیدتر مانند .pot قرار دارند. ویدیوی آموزشی زیر به شما کمک … ادامه ی مطلب "آموزش ترجمه ی افزونه های وردپرس"
توسط Milad

ارور مربوط به لینک های وردپرس

هر ازچندگاهی لینک های سایت های وردپرسی شما مثل آدرس نوشته ها و برگه ها و لینک های لوکال درون سایتی منو و فهرست های سایتتان ممکن است با Internal server Error یا Error500 و یا ۴۰۴ Not found پیش فرض هاست مواجه بشود! اما علت این ارور ها و منشا آنها چیست و چگونه … ادامه ی مطلب "ارور مربوط به لینک های وردپرس"
توسط Milad

افزایش میزان مموری وردپرس – Memory Limit

همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربران وردپرسی میزان استفاده از رم برای کارکرد بهتر سیستم وردپرسیشان است! استفاده از تعداد زیادی افزونه بصورت همزمان میزان استفاده سیستم وردپرسی از مموری را افزایش می دهد. به طور مثال بر حسب تجربه ی کاری ما، زیاد شدن تعداد پیش نویس های یک مطلب، استفاده از ویژوال … ادامه ی مطلب "افزایش میزان مموری وردپرس – Memory Limit"
توسط Milad

راه اندازی سایت مرجع وردپرس فارسی

با نام و یاد خداوند متعال افتتاح رسمی وبسایت مرجع وردپرس فارسی به عنوان یک رسالت برای خدمت به کاربران فارسی زبان استفاده کننده از وردپرس رو در وهله ی اول به تیم مرجع فارسی وردپرس و در وهله ی دوم به تمامی کاربرانی که در آینده از این سیستم استفاده خواهند کرد تبریک عرض … ادامه ی مطلب "راه اندازی سایت مرجع وردپرس فارسی"