توضیحات
با یکی دیگر از افزونه های پر طرفدار و کاربردی وردپرس همراه شما هستیم. این افزونه همانطور که از اسمش پیداست وظیفه افزایش سرعت بارگذاری سایت را بر عهده دارد. فرقی نمی کند سایت شما چه مدت است که تاسیس شده و چه قدر محتوا و چه میزان بازدید روزانه دارد، در همه حال استفاده بهینه از منابع سایت اهمیت ویژه ای دارد.حتی موتور های جست و جو سایت هایی که سرعت بالاتری دارند را بهتر ایندکس می کنند و همچنین بهینه بودن سایت از هزینه های شما می کاهد به این شکل که برای محتوا و بازدید مشخص هزینه کمتری برای میزبانی پرداخت می کنید.پیش از این جدیدترین نسخه افزونه محبوب W3 Total Cache را با ترجمه اختصاصی در مرجع فارسی وردپرس WPMeg خدمتتان معرفی کردیم، اکنون قصد معرفی افزونه ی WP Super Cache را داریم.این افزونه در حال حاضر بیش از 1 میلیون نصف فعال دارد ! قبل از بررسی مزایای این افزونه ذکر 2 نکته قابل تامل است.

 ابتدا، بهتر است بدانیم کش (Cache) چیست؟
 • در رایانه، کش در واقع یک نوع حافظه است که توسط CPU برای کاهش زمان دسترسی به RAM (که آن هم نوعی حافظه ست و به آن حافظه موقت نیز گفته میشود) استفاده میشود. کش اطلاعات مورد نیاز را در خود ذخیره میکند تا وقتی CPU به آن اطلاعات نیاز دارد بسیار سریع تر آن ها در اختیار بگذارد. CPU نیز قبل از فراخوانی اطلاعات مورد نیاز خود ابتدا چک میکند که این اطلاعات در کش موجود هستند یا خیر و اگر نبودند به سراغ رم می رود. کش حافظه ای کوچک تر و گرانتر و بسیار سریع تر از RAM است از این روی CPU های دارای کش های بیشتر عملکرد بهتری دارند.
وظیفه کش (Cache) در سایت هم دقیقا به همین شکل است که با ذخیره اطالاعات حین رفرش(تازه سازی) صفحات و یا رفتن به یک صفحه دیگر سرعت بارگذاری اطلاعات را بالا می برد !

 در آخر تفاوت دو افزونه پر طرفدار WP Super Cache و W3 Total Cache چیست؟
 • می توان گفت تنها شباهت این دو افزونه در هدف نهایی آن ها یعنی افزایش سرعت بارگذاری سایت و کاهش بار روی سرور است (که این نکته به خصوص در هاست های اشتراکی اهمیت ویژه ای دارد). و اما تفاوت دو افزونه را می توان به این شکل بیان کرد :
  • افزونه W3 Total Cache حرفه ای تر و در عین حال پیچیده تر از WP Super Cache است. با این که بسیاری از تنظیمات حرفه ای Total Cache را در Super Cache پیدا نمی کنید ولی در عین حال نمی توان سادگی و وضوح Super Cache را نادیده گرفت. افزونه WP Super Cache کمک بسیار بزرگی به کاربران تازه وارد می کند. البته این افزونه در عین سادگی، یک بخش به نام "تنظیمات پیشرفته" نیز دارد که امکانات بیشتری در صورت نیاز در اختیار شما می گذارد.
  • تفاوت دوم در روش کش کردن سایت است. به طور خلاصه برای خلاف Total Cache ، تمرکز Super Cache بر روی روش های سنتی کش کردن سایت است. به این معنی ست که این دو افزونه از لحاظ نحوه عملکرد با یکدیگر تفاوت دارند.

مزایا :
 • از بلاگ پویای (در تعامل کامل با کاربر) وردپرسی شما، فایل های استاتیک (ایستا) HTML میسازد تا استفاده از اسکریپت های PHP به حد اقل برسد و سرعت بارگذاری سایت بالا رود.
 • فایل های ایستای تولید شده برای 3 دسته از افراد ارائه میشوند : آن هایی که هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اند، آنهایی که هنوز کامنتی نگذاشته اند، و آنهایی که هنوز پستی که رمز عبور دارد را مشاهده نکرده اند (این سه فعالیت نیازمند تعامل با کاربر هستند) این 3 دسته افراد به سادگی 99درصد از بازدیدکنندگان سایت شما را شامل میشوند ! حتی برای این سه دسته از کاربران با توجه به فعالتی که دارند اطلاعاتی کش میشود و سرعت فعالیت آن ها نیز افزایش میابد.
 • این افزونه در 3 حالت مختلف فایل های کش شده را ارائه می دهد! که به ترتیب سرعت عبارتند از : "حالت پیشرفته یا Expert"، "حالت ساده یا Simple" و "حالت WP-Cache"
 • دارای فرایند garbage collection یا زباله دونی برای پاک سازی فایل های کش شده ی تاریخ مصرف گذشته یا قدیمی
 • پشتیبانی از API ، CDN ، PreLoading و امکانات دیگر...

 * اگر با ویرایش فایل های PHP راحت نیستید از "حالت ساده" افزونه استفاده کنید که تنظیم راحت و سرعت بالایی نیز دارد.

 * در صورتی که مشکلی در فایل های کش سایت وجود داشت دقت کنید که سه مُد mod_mime, mod_headers, mod_expires روی هاست فعال باشند. به خصوص دو مُد expires و headers.

* این افزونه به صورت اختصاصی توسط تیم مرجع فارسی ورد پرس (WPMeg) در جدیدترین نسخه ی آن به زبان فارسی ترجمه شده است. امیدواریم مفید واقع شود. :)
wp super cache wpmeg.jpg
 • نسخه ها
  نسخه فایل
  نسخه وردپرس
  سازگار با